۱۳۸۷ بهمن ۱۴, دوشنبه

براد پيت (Brad Pitt)


براد پيت در 18 دسامبر 1963 در اوكلاهوما در يك خانواده مذهبي بدنيا آمد ، اما در اسپرينگفيلد در ايالت ميسوري بزرگ شد. نام كامل وي ويليام برادلي پيت است ، مادرش "جين اتا هيلهاوس" مشاور دبيرستان و پدرش "ويليام" مدير يك شركت باربري بود.
در دبيرستان عضو تيمهاي گلف ، تنيس و شنا بود. در دانشگاه ميسوري در رشته خبرنگاري گرايش آگهي بازرگاني درس خواند اما 2 هفته مانده بود تا مدركش را بگيرد ناگهان سوار ماشين داتسونش شد و با 300 دلار به سمت لس آنجلس براه افتاد.
قبل از بازيگري براي گذران زندگي كارهاي مختلفي از قبيل رانندگي ، باربري و پوشيدن لباس جوجه براي تبليغ رستوران "el Pollo Loco" را انجام داد.
در سال 1987 با بازي در فيلمها و سريالهاي تلويزيوني بازيگري را شروع كرد. نخستين نقشش در فيلمهاي سينمايي را بعد از انصراف "بالدوين" از بازي در فيلم Thelma & Louise بدست آورد. برادپيت بعد از آن در چند فيلم از قبيل “Legends of the Fall” و "هفت" بازي خوبي از خود ارايه داد اما ناگهان با بازي در نقشهاي نامناسب و حتي احمقانه در فيلمهاي بعدي تصوير خوبي را كه از خود ايجاد كرده بود خراب كرد ، بازي در “12 Monkeys” در 1995 ، “Fight Club” در1999 و “Snatch” در 2001 از آن جمله اند.
مدتي با "گوينث پالترو" ارتباط داشت اما در ژوئن 1997 هر دو توافق كردند كه به اين ارتباط پايان دهند.
رابطه عاشقانه اش با "جنيفر آنيستن" هنرپيشه محبوب و مردمي سريال "Friends" باعث جلب توجه رسانه ها و مردم شد و ازدواج با جنيفر در 29 جولاي 2000موجب محبوبيت وي شد.اين ازدواج يك ميليون دلار هزينه داشت.
در سال 2001 در كنار "رابرت ردفورد" در فيلم "Spy Game" در نقش "تام بيشاپ" بازي خوبي ارايه داد و در دوباره سازي فيلم "Ocean's Eleven" به كارگرداني سودربرگ در نقش "رايان راستي" بازي كرد ، در همين سال در يك قسمت از سريال "Friends" در كنار همسرش "جنيفر آنيستن" به عنوان بازيگر مهمان ظاهر شد.
در سال 2002 در فيلمهاي "Full Frontal " و "Confessions of a Dangerous Mind" بازي كرد.
در سال 2003 در فيلم "Sinbad:Legend of the Seven Seas" (سندباد: افسانه هفت دريا) ، 5 قسمت سريال "Freedom: A History of Us" و يك قسمت سريال "King of the Hill" بازي كرد.
در سال 2004 در " Ocean's Twelve" و " Troy" بازي كرد. هرچند كه براد پيت براي بازي در " Troy" حدود 10 كيلوگرم عضلاتش را بزرگتر كرد اما بازي او دراين فيلم يكي از ضعيفترين اجراهاي براد پيت بود بطوريكه براي اين فيلم در ليست اوليه كانديداهاي عنوان بدترين بازيگر سال بود.
در سال 2005 با بازي در فيلم "Mr. & Mrs. Smith" ماجراي جنجالي اش با "آنجلينا جولي" شروع شد. براد پيت كه ازدواجش با "جنيفر آنيستن" شبيه يك درام عاشقانه بود و دوستداران سينما اين دو را يك زوج رويايي مي دانستند ناگهان اعلام كرد كه مي خواهد از جنيفر جدا شود. بدنبال اعلام اين خبر همه آنجلينا را كه در آن زمان به "دختر بد" معروف بود مقصر مي دانستند. "آنجلينا جولي" و "براد پيت" ارتباط با يكديگر را بشدت تكذيب كردند ، اما منتشر شدن عكسهاي اين دو با هم برخلاف اين ادعا بود. سرانجام با اعلام رسمي اين دو مبني بر اينكه منتظر فرزند هستند ارتباطشان از حالت پنهاني خارج شد. بعد از اينكه در 2 اكتبر 2005 از "جنيفر آنيستن" جدا شد ، فرزند او و "آنجلينا جولي" تنها هفت ماه بعد از طلاقش در 27 مه 2006 بدنيا آمد. اين دو در سال 2008 صاحب 2 فرزند ديگر شدند اما هنوز با هم ازدواج نكرده اند.
براد پيت در حال حاضر با بازي در فيلم "The Curious Case of Benjamin Button" كه داستان مردي است كه زندگي اش روندي معكوس دارد و هر روز بجاي پير شدن جوان مي شود توجه بسياري را به خود جلب نموده است و براي بازي در اين فيلم كانديداي اسكار، بافتا و گولدن گلوب شده است كه البته گولدن گلوب نصيبش نشد اما هنوز براي بردن اسكار و بافتا اميد دارد.
در مجموع تا بحال موفق به بردن 22 جايزه و نامزدي 41 جايزه ديگر از جشنواره هاي مختلف شده است ، از جمله 2 بار كانديداي اسكار ، 3 بار كانديداي بافتا و 4 بار نامزدي گولدن گلوب كه البته يكبار موفق به بردنش شده است.
با اينكه كارنامه براد پيت ضعيف محسوب نمي شود اما بسياري معتقدند باوجود اينكه تمام عوامل موفقيت يك بازيگر(زيبايي چهره – استعداد – فيزيك بدني مناسب و...) در براد پيت جمع شده است در صورتيكه در انتخاب كارهايش دقت بيشتري مي كرد و كمتر در زندگي دچار حاشيه مي شد ، بجاي يك بازيگر خوب و يا حداكثر يك ستاره مقطعي ميتوانست به يك اسطوره در عالم سينما تبديل شود.
بيست وسومين ستاره سكسي تاريخ فيلمسازي از ديد مجله Empire در سال 1995
سي و دومين ستاره سكسي تاريخ فيلمسازي از ديد مجله Empire بريتانيا در سال 1997
در سال 1997 بعد از بازي در فيلم "Seven Years in Tibet" ورودش به چين ممنوع شد.
در سال 1996مجله People او را يكي از 50 فرد زيباي جهان دانست.
در سالهاي 1994و 2000مجله People عنوان " سكسي ترين مرد زنده " را به او داد و اولين مردي است كه اين مجله 2 بار اين عنوان را به وي داده است.
بازي درنقش اصلي فيلم "The Matrix" را رد كرد.
بعد از تبليغش در آسيا براي تويوتا جهت مدلAltis ، اين شركت اعلام كرد كه فروش اين محصولش تقريبا 32 درصد بيشتر شده است.
در سه فيلم كه نامشان شامل عدد هفت بود بازي كرد: Se7en ، Seven Years in Tibet و Sinbad: Legend of the Seven Seas
در دو فيلم كه نامشان شامل عدد 12 بود بازي كرد: Ocean's Twelve و Twelve Monkeys
ششمين فرد جذاب از نظر VH1
اصليت "جنيفر آنيستن" يوناني است و براد پيت براي سورپرايز كردن وي بطور پنهاني شروع به يادگيري زبان يوناني كرد.
سكسي ترين مرد سال 2004 از ديد مجله Company
مجله Premiere برادپيت را بعنوان پنجاهمين ستاره تاريخ فيلمسازي انتخاب كرد.
داراي گواهينامه خلباني است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر